Pod nową marką HMD na rynek wkraczają autorskie smartfony serii Pulse, które charakteryzują się atrakcyjną ceną i łatwością naprawy. To odważny krok HMD, która dotychczas kojarzona była głównie z wypuszczaniem urządzeń pod marką Nokia. Teraz jednak firma stawia na własne nazwisko i wprowadza na rynek trzy modele telefonów, wszystkie wycenione poniżej tysiąca złotych, adresowane do mniej wymagających konsumentów.

W najniższym segmencie cenowym marka HMD prezentuje modele Pulse i Pulse+, które dzielą między sobą wiele cech technicznych. Wyposażone zostały one w 6,65-calowy ekran IPS TFT o rozdzielczości HD+ (720 x 1612 pikseli), oferujący częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz, maksymalną jasność na poziomie 600 nitów oraz przednie aparaty o rozdzielczości 8 Mpix. W obu telefonach znajdziemy też ten sam procesor – Unisoc T606 wsparty grafiką Mali-G57 i 4 GB RAM, który może być rozszerzony o tzw. wirtualny RAM. Co do pamięci wewnętrznej, oferowana jest wersja 128 GB, z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD do 256 GB. Jednakże różnią się one aparatami tylnymi: w Pulse montowana jest 13-megapikselowa kamera, a w Pulse+ – 50-megapikselowa.

Baterie w obu modelach mają pojemność 5000 mAh, ale nie zaimponują prędkością ładowania, wynoszącą jedynie 10 W. Mimo to, telefony te oferują standardowe łączności: WiFi 5, Bluetooth 5.0, NFC oraz gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm. Działają na Androidzie 14 i zapewniają użytkownikom dwie aktualizacje systemowe oraz trzyletnie wsparcie poprawek bezpieczeństwa.

Flagowy model serii, HMD Pulse Pro, również jest urządzeniem z niższej półki cenowej, zachowując taką samą specyfikację techniczną co podstawowy wariant Pulse, w tym ten sam ekran i procesor. Wyróżnia go jednak nieco grubsza dolna ramka obudowy oraz, co istotne, obsługa szybkiego ładowania 20 W.

Wspomniane modele HMD pokazują nowe podejście firmy do rynku, gdzie nacisk kładziony jest na dostępność i ekonomiczność, choć niektóre firmy, jak Infinix, oferują w podobnych cenach urządzenia z szybszym ładowaniem, sięgającym 67 W, oraz przewodowym ładowaniem baterii. HMD zdaje się jednak kierować do segmentu użytkowników ceniących prostotę i funkcjonalność w przystępnej cenie.

Źródło: Spider’s Web

Kliknij by ocenić post
[Łącznie: 6 Średnia: 5]